#DOGONIĆMARZENIA

Symboliczny start kampanii

Statystyki pokazują, że jako społeczeństwo potrafimy jednoczyć się, gdy wspólnym wrogiem staje się… choroba. Uczestniczymy w zbiórkach środków niezbędnych na leczenie, stajemy na starcie biegów wspierających osobę chorą na nowotwór, pomagamy i jesteśmy dla siebie wsparciem. Niestety brakuje nas, gdy choroba staje się pokonana, a przed chorującym trudny czas rekonwalescencji. To właśnie wtedy, często w samotności, próbujemy nadrobić czas, wziąć na barki wszystkie życiowe obowiązki i … dogonić marzenia. Bez nich walka z chorobą skończyłaby się już na starcie…

Każda z kobiet zmagających się z chorobą nowotworową opowiada inną historię. Łączy je jednak wola życia, determinacja do walki i przekonanie, że choroba to nie wyrok. Kiedy po wielu trudach przychodzi długo wyczekiwana wygrana nierzadko okazuje się, że powrót do normalnego życia, pracy i aktywności wymaga nie tylko przepracowania trudnych doświadczeń, ale wsparcia otoczenia i silnego impulsu do tego, by iść do przodu. Dokładnie w takich momentach uświadamiamy sobie, że gdy codzienność zaskakuje i rzuca kłody pod nogi, powinnyśmy się wspierać. Pragniemy, by kobiety które walczą z nowotworami, lub już z nimi wygrały, uwierzyły, że nie są same. By mimo trudnych doświadczeń dostrzegły w sobie piękno, odnalazły radość życia i z odwagą zdobywały kolejne życiowe szczyty.

#1

OBUDZIĆ DO ŻYCIA

Różowy październik

Nie bez powodu symboliczny początek kampanii przypada na początku października. Od wielu lat, miesiąc ten uznawany jest za symboliczny czas budowania świadomości walki z rakiem piersi.  Niech ten szczególny okres stanie się przyczynkiem do tego, by odczarowanie pochorobowej rzeczywistości stało się faktem. Niech dodaje pewności siebie, wzmacnia kobiece relacje, pomaga otrząsnąć się z traumy i wyzwala falę dobrej energii niezwykle potrzebnej również tym kobietom, które znajdują się na początku leczenia.

#2

T-Shirt, który wspiera

Ty też możesz pomóc!

Całkowity dochód ze sprzedaży koszulek przeznaczony jest na działalność statutową Fundacji. Dokonując zakupu wspierasz działania na rzecz kobiet z chorobami nowotworowymi! 

#3

FINAŁ KAMPANII

Warsztaty z mocą

Nierzadko największym wyzwaniem pacjentek poonkologicznych jest to by, obudzić w sobie radość życia i odkryć wewnętrzne piękno. Kobiety zakwalifikowane do programu (będące w trakcie leczenia onkologicznego lub mające terapię za sobą) wezmą udział w weekendowych warsztatach motywacyjno-rozwojowych zakończonych symboliczną sesją zdjęciową uczestniczek.  

Odpowiednio dobrany program warsztatów uwzględniający spotkania z psychologiem, wizażystą i doradcą zawodowym  będzie nie tylko doskonałą  formą oderwania się od trudnej codzienności. Wierzymy, że zdjęcia z sesji zdjęciowej będą namacalnym dowodem tego, że piękno bije od każdej z nas, bez względu na to, jak trudne doświadczenia mamy za sobą.

MACIEJ ZIEŃ DLA FUNDACJI

#Zieńbliskokobiety

Maciej Zień to wybitny polski projektant, którego kreacje powstają z pasji łączenia piękna, elegancji oraz przekonania o kobiecej wyjątkowości. "Tworząc markę Maciej Zień pragnę spełniać kobiece marzenia. Czuwam nad tym, aby każda kobieta czuła się wyjątkowo w kreacji idealnie dopasowanej do jej potrzeb" - Maciej Zień.

Od lat towarzyszące projektantowi motto "Zień blisko kobiety" doskonale wpisało się w charakter działania Fundacji. Nieśmiały pomysł niezwykle szybko przerodził się w ogólnopolski projekt pomocowy skierowany do kobiet zmagających się z chorobą nowotworową.

Jak możesz pomóc?

Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup wyjątkowego t-shirtu, który specjalnie dla fundacji zaprojektował Maciej Zień. Jego oversizowy krój i dostępna kolorystyka sprawiają, że może trafić w gusta każdego z nas. Gdy będziecie już jego dumnymi właścicielkami/właścicielami, podajcie informację dalej, pokażcie go światu!

Jak to się zaczęło?

Kiełkuje pomysł

#Treningsukcesu

Pomysł zaprojektowania dedykowanej kolekcji T-Shirtów zbiegł się z kilkoma ważnymi inicjatywami. Premierą kolekcji SHERO autorstwa Macieja Zienia oraz inauguracją projektu Magdaleny Muchy realizowanego pod hasłem #Trening Sukcesu. To ona równolegle z organizacją cyklu spotkań rozwojowych, warsztatów, czy kulturalnych inicjatyw powołała do życia fundację (Fundacja Q Marzeniom im. Heleny Buli), która na co dzień pozwala kobietom rozwijać skrzydła. 

Ambasadorki projektu

Odnalazłam w raku cel. Zachorowałam po to, aby zmienić swoje życie. Dzisiaj jestem w połowie drogi, ale wyraźnie widzę ten cel.

5/5

Wiola

Dopiero po mastektomii uświadomiłam sobie, że poczułam się pełnowartościową kobietą.  Pokochałam siebie i swoje ciało. 

5/5

Gosia

Obiecałam sobie, że jak wyzdrowieję i wyjdę już na prostą to spełnię swoje marzenie z młodości. Udało się!

5/5

Aneta

Wykonanie: BRIVAL