Warsztaty z mocą – IV edycja

To już 4. edycja fundacyjnych warsztatów z mocą! Miała ona miejsce 15-16 października – w miesiącu nieprzypadkowym, bo poświęconym szeroko rozumianej profilaktyce chorób piersi. Tym razem uczestniczki warsztatów spotkały się w samym centrum Polski, gdyż gościł je Hotel Mistral k. Warszawy. Nowa formuła, intensywny, ale zrównoważony program, dużo pozytywnych, emocjonalnych bodźców i pełna satysfakcja podopiecznych fundacji – tak w dużym skrócie możemy opisać ten wspólny czas!

Żeby zrozumieć, trzeba doświadczyć

Pierwszy dzień warsztatów rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, by nabrać sił i energii na inauguracyjny, poranny wykład. Jego prelegentką była Elżbieta Gozdecka, propagatorka uważnego i zrównoważonego życia, konsultantka z zakresu psychobiologii (!), prawniczka i znawczyni szeroko pojętego świata beauty. Spotkania z Elą są czymś więcej niż stałym i koniecznym punktem programu, bez tych zajęć plan warsztatów wydaje się niekompletny, a żeby to zrozumieć, po prostu trzeba tego doświadczyć! W sposób niezwykle merytoryczny (w atmosferze pełnego zrozumienia), uczy jak dbać o siebie i odczytywać sygnały, które daj nam organizm – nie za coś, a PO COŚ! Ela, przełamuje wszelkie bariery, tematy tabu rozkłada na czynniki pierwsze! Z tych zajęć wychodzi się z nową wizją na życie, z wiarą, odwagą i odpowiedziami na tak wiele nurtujących pytań! To był niezwykle dobry start i tak miało być!

W krainie zapachów

Chwila przerwy, smaczny obiad i wracamy do sali konferencyjnej na doznania, które funduje nam aromaterapia! Shanti, która przeprowadza nas przez kalejdoskop zapachów i ich zbawiennych właściwości jest „półobywatelką” Bali. Spędza tam sześć miesięcy w roku, a wszystko czego doświadcza na wyspie, przenosi na fundamenty swojej pracy. Z wykształcenia farmaceutka, ale nie pamięta, kiedy ostatni raz była w aptece. To dzięki niej uwierzyliśmy, że zapachy mają moc i czasami niewiele trzeba, by wysoce podnieść komfort swojego życia, sięgając do dostępnych nam, naturalnych olejków! Na teorii się oczywiście nie skończyło – każda z Pań wykonała swoją mieszankę zapachową, która aplikowana na ciele ma wyzwalać dużo dobrego! Wierzymy w moc tej magicznej fiolki i uśmiech, który od początku do końca przyświecał temu spotkaniu

Czas na metamorfozę

Jak warsztaty… to i metamorfoza! Wiktoria Dzika o brwiach i pięknie twarzy wie wszystko! To wybitny szkoleniowiec z ogromnym doświadczeniem i jeszcze większym sercem! Wsparta przez firmę, z którą współpracuję, tj. NOW BROW, przygotowała dla uczestniczek warsztatów prezentowy zestaw kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji brwi. Posłużył on do praktycznych zajęć pt. makijaż dzienny i kluczowa w nim rola brwi!

Przed obiektywem

Panie, równolegle z ekspertką i zgodnie z jej wskazówkami, wykonały sobie piękny makijaż, który mamy nadzieję stosują od teraz również na co dzień! Piękno to od razu wyłapało oko naszego czujnego fotografa – Rafała, który wykonał każdej z Pań mini sesję zdjęciową! Powstało też grupowe zdjęcie, z którego bije niesamowita energia i szczęście! Bardzo lubimy, gdy nasze bohaterki tak szczerze i spontanicznie się uśmiechają! Dla nas to znak, że to, co robimy ma sens!

Uroczysta kolacja

Dzień zakończył się przepyszną, włoską kolacją i muzyczną niespodzianką, którą przygotował dla uczestniczek warsztatów Adi Kowalski – laureat Szansy na Sukces, znany z wielu telewizyjnych programów muzycznych.
Niedziela też do leniwych nie należała… Poranek rozpoczął się od aktywności sportowych na świeżym powietrzu. Trzeba przyznać, że jesień w ten weekend wyjątkowo nas rozpieszczała, więc korzystaliśmy z podarowanego nam słońca na ile czas pozwolił (co niektórzy zdecydowali się nawet na śniadanie na hotelowym tarasie)! 🙂

O życiowym matriksie


W takich też nastrojach zastał nas kolejny prelegent warsztatów – Michał Wójcik, o którym mówi się, że zmienia życie na lepsze! I tak jest: trochę teorii, trochę praktyki, delikatny zoom na to, co naprawdę ważne i zaczynają dziać się cuda! Czasami prawdy, które znamy, muszą zostać wypowiedziane raz jeszcze, by ostatecznie zostały usłyszane! Michał wie jak to robić! Uczy zdrowej równowagi i z sukcesem zaraża szczęściem!

Czas na podsumowanie

Przyglądająca się wszystkiemu – inicjatorka warsztatów, założycielka fundacji, businesswomen, Magdalena Mucha – zaplanowała dla Pań zamykające spotkanie podsumowujące. Przypomniała o wartości słów, które zostały wypowiedziane, o sile, którą tworzy grupa, o tym, że czasami zdrowy egoizm jest lekiem na wszystko i radości, którą niosąc innym, wnosimy też do swojego życia. Mówiąc, słuchała… bo zawsze powtarza, że informacja zwrotna pozwala na dalsze doskonalenie tego, co robimy, a sama umiejętność słuchania jest równie istotna, co słowa, które wypowiadamy.


Tu stawiamy kropkę i oficjalnie mówimy, że widzimy się na kolejnych warsztatach już w maju! Do zobaczenia