Warsztaty z mocą – III edycja!

Mówi się: do trzech razy sztuka… My ten etap mamy już za sobą, a w głowie pewność, że ciąg dalszy przed nami!

Dbałość o wszystkie życiowe apsekty – warsztaty z Michałem Wójcikiem

Ponownie spotkaliśmy się w urokliwym Pałacu w Nieznanicach (k. Częstochowy), gdzie odbyły się trzecie już #warsztatyzmocą, wspierające kobiety po przebytych chorobach onkologicznych (13-15.05.22). Tym razem w tle był maj, a miesiąc ten sprawił, że nie można było wyobrazić sobie piękniejszych warunków do przeprowadzenia naszych cyklicznych spotkań. O tym jak doceniać takie rzeczy nauczyliśmy się najwięcej od naszych uczestniczek, które po wygranej walce z rakiem, jak nikt inny, wiedzą czym jest uważność i wdzięczność. Mówił też o tym Michał Wójcik, który w wykładzie inaugurującym zjazd, ogromną uwagę poświęcił szeroko rozumianej równowadze i proporcjonalnej dbałości o wszystkie aspekty życia. Nie zabrakło też niecodziennej teorii w praktyce, czyli kontaktu z pobliską naturą, gdy wyłączenie jednego zmysłu, wyostrza drugi – doskonale wiemy, co Michał, chciał nam powiedzieć tym prostym ćwiczeniem.

Harmonia ciała i umysłu

Program warsztatów nigdy nie był przypadkowy, panuje w nim harmonia między pracą umysłu a wysiłkiem fizycznym, bo i takiego nie zabrakło. Taniec, joga – zajęcia te odbywające się między wykładami, zawsze pobudzały percepcję i dobrze wpływały na kondycję uczestniczek warsztatów. Ponadto goszczący nas obiekt przygotował dla Pań specjalny rytuał w SPA, wszystko odbyło się za zamkniętymi drzwiami, zatem pozostawiamy Państwa z pewną dozą tajemnicy. 😊 Zabiegi na twarz i ciało w sposób kompleksowy uzupełniły prezenty od Partnera Fundacji.

Marka kosmetyczna NOVA KOSMETYKI wyposażyła bowiem uczestniczki warsztatów w ekologiczne zestawy kosmetyków, które zadbają o pielęgnację całego ciała i włosów.

Dzień zakończył się uroczystą, plenerową kolacją, której towarzyszyły muzyka i śpiew, a klimat zapewniało rozpalone ognisko. 

Nowy dzień, nowa Ty!

Tak można zatytułować kolejny dzień warsztatów, w którym za sprawą stylistki gwiazd i autorki fundacyjnego ebooka pt. Bądź gotowa na lato. Panie dowiedziały się jak zerwać ze złymi modowymi nawykami i w którą stronę powinny podążać ich zakupowe wybory. Każda z Pań doświadczyła też indywidualnej konsultacji z zakresu analizy kolorystycznej, a to kolejny krok do zmiany własnego wizerunku na lepsze i bardziej spójne z samym sobą.

Zrozumieć chorobę – spotkanie z Elą Gozdecką

O metamorfozę wewnętrzną zadbała zaś Elżbieta Gozdecka – prawniczka, właścicielka kliniki RosaMed – nasz stały, obowiązkowy gość wszystkich warsztatów. Dlaczego? Bo Ela, nie ucieka od problemu choroby, tylko pokazuje jak się z nią rozprawić, zrozumieć przesłanie, wyciągnąć wnioski i ruszyć naprzód. Jeśli mówimy o naszych warsztatach, że mają moc, to musimy też powiedzieć, że ten wykład jest ich akumulatorem!!! Jako organizatorzy, jesteśmy pewni, że wkrótce przygotujemy otwartą edycję zjazdu, by doświadczyć tego mogła jak najszersza rzesza słuchaczek!

Przed obiektywem

Metamorfozom naszych bohaterek bacznie przyglądał się znany nam wszystkim z poprzednich warsztatów fotograf – Rafał Tkacz, który uwiecznił tę przemianę w kadrze. Każda z Pań miała indywidualną, studyjną sesję zdjęciową.

Finał wieczoru!

Napięty dzień zakończył się uroczystą kolacją przy świecach, podczas której nie zapomnieliśmy o założycielce fundacji i inicjatorce każdego zjazdu – Magdalenie Mucha, obchodzącej tego dnia swoje 40. urodziny!

Czas podsumowania i refleksji

Trzeci dzień warsztatów to obowiązkowe podsumowanie, podzielenie się wrażeniami, opiniami, sugestiami, planami na przyszłość. Niezwykle dużo czerpiemy z takich paneli. Dzięki nim praca fundacji ma zawsze właściwy kierunek, a wszystko dlatego, że słuchamy ludzi i jesteśmy dla ludzi. Mamy nadzieję, że kolejny zjazd otworzy przed nami nowe perspektywy i będziemy mogli być słyszanymi przez wielu odbiorców.

Wszystkie osoby, które w codziennych czynnościach, jak np. zakupy chcą wesprzeć działalność Fundacji QMarzeniom i bezpośrednio przyczynić się do wsparcia organizacji kolejnych „warsztatów z mocą”, zapraszamy na stronę www.butikmarzen.pl (charytatywna platforma zakupowa). Dobrom wraca. Zawsze!

Paula