VIII Bal charytatywny dla Hospicjum Dar Serca

VIII bal charytatywny dla hospicjum dar serca

W świetle trwającego karnawału, dokładnie 4 lutego w Hotelu ARCHE odbyło się jedno z największych, charytatywnych wydarzeń w Częstochowie. Mowa o ósmej edycji prestiżowego balu połączonego z aukcją charytatywną na rzecz podopiecznych Hospicjum Dar Serca. Rekord bił rekord – dopisała zarówno frekwencja jak i ostateczny przebieg zbiórki! Wszystko za sprawą ludzi o otwartych sercach – tych obecnych na balu oraz tych, którzy przekazali na specjalną aukcję cenne i bliskie sobie przedmioty! Prawie 300 tys. zł trafi na konto hospicjum i pozwoli pomagać tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują!

Pisząc o balu, trzeba napisać o wyjątkowej aukcji charytatywnej, która jest jego nieodłączną częścią. Z roku na rok przybiera ona coraz to większe rozmiary, a nazwiska, które się w nią angażują robią potężne wrażenie! Wśród wystawionych przedmiotów można było zobaczyć obraz Edwarda Dwurnika, mural Tomasza Sętowskiego, złoty i srebrny medal dwukrotnego wicemistrza Polski – Raków Częstochowa, koszulkę z podpisem arbitra klasy UEFA Elite  Szymona Marciniaka – sędziującego ostatni finał Mistrzostw Świata w Katarze,  piłeczkę z podpisem Igi Świątek – najlepszej rakiety świata, unikatowy  sygnet obecnie panującej Miss Polski – Aleksandry Klepaczki, suknię projektu wybitnego polskiego projektanta, którym jest Maciej Zień czy limitowany, bursztynowy winyl od Kayah. Swoją obecnością, bal uświetniły takie osobistości jak: Grażyna Szapołowska, Edyta Herbuś, Magdalena Pieczonka, Aleksandra Klepaczka i wspomniany już Maciej Zień, który o tym wyjątkowym wieczorze mówi w następujący sposób:

„Jestem tu czwarty raz i po raz kolejny czuję, że warto – a nawet trzeba tu być! Moja wieloletnia przyjaciółka, businesswoman – Magdalena Mucha, która jest założycielką fundacji QMarzeniom, a zarazem współorganizatorką balu, dokonuje rzeczy wielkich i robi to w taki sposób, że swoim sercem otwiera serca innych. Skala tego wydarzenia z roku na rok rośnie – z dreszczykiem emocji myślę o tym, co wydarzy się podczas 10. Edycji (!) Jestem szczęśliwy, że będąc tu, przyczyniam się do budowania rzeczy wielkich. Wobec choroby wszyscy jesteśmy równi i cieszę się, że są miejsca, które potrafią w tym procesie pomóc tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują. Blisko 300 tys. zł trafi na konto hospicjum – pobiliśmy rekord dobroci! To ma sens, to uskrzydla!”

Inicjatywę wsparli również: Anna Lewandowska, Agnieszka Cegielska, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Natasza Urbańska, Łukasz Kubot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Damian Michałowski, Kabaret Moralnego Niepokoju.

Mimo niezwykle pozytywnego odzewu i najlepszego wrażenia, które co roku wywiera na gościach program wydarzenia, organizatorzy nie spoczywają na laurach i już teraz rozpoczynają przygotowania do następnej edycji. Jak     mówią pomaganie nie ma terminu ważności i nigdy nie osiąga momentu, w którym można powiedzieć, że wszystko zostało zrobione. Pomaganie jest systematyczne, zrównoważone i stałe, dlatego zarówno Hospicjum Dar           Serca, jak i współorganizator balu Fundacja QMarzeniom, prężnie działają, by zapewnić swoim podopiecznym ciągłość niesionej pomocy. Pomocy, za którą bardzo dziękują ludziom wielkich i otwartych serc – właśnie takim, którzy tego jednego wieczoru, spotkali się w jednym miejscu po to, by być częścią tego pięknego procesu.