Świąteczne skarpetki dla dzieci z domów dziecka

Grudzień to czas szczególny. To w tym magicznym okresie do głosu dochodzą marzenia. Małe, duże, wszystkie ważne! Warto usłyszeć również te, które często mają najmniejszą siłę przebicia. Mowa tu o magii pomagania, o potrzebach najbardziej skrzywdzonych przez los – często dotkniętych nieszczęściem podwójnie.

Fundacja QMarzeniom co roku wierzy w siłę pomagania, zwłaszcza tą odbywającą się na płaszczyźnie DZIECI DZIECIOM! Kropla do kropli zawsze tworzy ocean. A gdyby tak odmówić sobie tabliczki czekolady, a zamiast niej zdecydować się na zakup jednej pary skarpetek, które to znalazły się na liście potrzeb najmłodszych z domów dziecka? Jedna para, każda wnosząca do życia tych dzieci nową, odrębną historię – z bohaterem ich ulubionych bajek lub w kolorze bliskim najpiękniejszym wspomnieniom. Każda para inna, bo każde z tych dzieci jest inne i jak się okazuje warto tę indywidualność podkreślać. Te symboliczne skarpetki z listy najpilniejszych potrzeb dzieci z domów dziecka, to według wychowanków symbol bycia JEDYNYM a nie JEDNYM Z WIELU! To najważniejsze słowa tej świątecznej akcji! Robiąc stosunkowo niewiele, robimy dla ich poczucia wartości wyjątkowo dużo! Wierzymy w lawinę skarpetkowego dobra!

Środki zebrane z zakupu wirtualnych skarpetek zostaną przeznaczymy na zakup skarpetek (w potrzebnym rozmiarze i wybranym kolorze), które przekażemy w imiennych paczkach  mikołajkowych dzieciom z domów dziecka.