Job shadowing – startujemy z kolejnym projektem!

kariera czas start

Job shadowing. Znacie to pojęcie? Ten trend pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno.

Job shadowing tym różni się od stażu lub praktyk, że uczestnik programu nie wykonuje samodzielnie zadań, ale towarzyszy pracownikom w ich codziennej pracy. Nie chodzi tu wcale o bierną obserwację, ale dopytywanie, dyskutowanie, uczestniczenie w spotkaniach, zebraniach i naturalnych aktywnościach. Ta forma poznawania kultury organizacyjnej oraz procesów wewnątrzfirmowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy oraz tych, które chcą diametralnie zmienić ścieżkę rozwoju zawodowego.

Nie tylko o pracy

Nie dalej, jak w piątek – 12 uczniów częstochowskiego I LO przekroczyło mury firmy Batna, by poznać firmę, metody pracy w poszczególnych działach oraz podjąć konkursowe wyzwanie. Wymagało ono kreatywności, zaangażowania oraz ścisłej współpracy w zespołach. Czujemy, że będzie się działo!🔥💥

Regulamin konkursu

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z pierwszego spotkania w ramach tego projektu!

Co jeszcze się działo w trakcie tego spotkania?

Nie zabrakło wymiany doświadczeń, dyskusji oraz wspólnej analizy przykładów. Razem z uczniami omówiliśmy kilka zagadnień teoretycznych, które ułatwić miały przygotowanie do wykonania prac konkursowych. Oto i one!

  • Czym są media spolecznościowe i dlaczego pełnią one obecnie tak ważną rolę?
  • Dlaczego korzystamy z social media?
  • 5 powodów, dla których ludzie udostępniają treści w mediach społecznościowych.
  • Jak zwiększyć zasięgi na Inastagramie, Facebooku i TikToku?
  • Czym jest storytelling i jak wykorzystać go w praktyce?