Czewa Sisters!

Ponad 50 kobiet wzięło udział w sobotnim wydarzeniu Czewa Sisters, podczas którego słowo „zmiana” zostało odmienione przez wiele przypadków. Przewodnim hasłem spotkania było „Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie”. Wydarzenie odbyło się w klubokawiarni Alternatywa 21 na Starym Rynku w Częstochowie i wypełnione było wykładami kobiet mówiących o zmianach – zarówno tych w wyglądzie zewnętrznym, jak i tych wewnętrznych, duchowych i mentalnych.

Wyjątkowe kobiety, które przyczyniły się do zorganizowania wyjątkowego spotkania dla kobiet, na własnym przykładzie udowadniały, że zmiana jest możliwa. Trzeba tylko zacząć od siebie, uwierzyć w siebie, dostrzec swój potencjał i swoje możliwości. A także dać sobie czas na przetransformowanie tych zmian.

O procesie zmiany wewnętrznej pięknie opowiadała Joanna Kot, psychoterapeutka, autorka programu „Droga kobiety”. Zasygnalizowała, że z drogi zmiany nie ma już powrotu, choć bywa to trudny czas w naszym życiu. Ważne, by być wtedy dla siebie czułym i empatycznym, pozwolić sobie na przeżywanie tego procesu w spokoju, a nawet bezruchu.

Olga Krakowska, fotografka, zakochana w sesjach kobiecych opowiadała o tym, jak zmienia się kobieta podczas sesji zdjęciowej. Często dla kobiety taka sesja jest formą terapii, impulsem do tego, by uwierzyć w siebie, zaakceptować siebie i wreszcie – pokochać siebie.

O tym, że kolory mają współgrać z nami, a nie tylko ze sobą, ponieważ my też składamy się z kolorów w naszym ciele przekonywała nas Monika Kania w swoim wystąpieniu pt. „Magia koloru”. Udowodniła, że „dopóki nie zobaczysz się w swoich kolorach, nie wiesz, jak naprawdę wyglądasz”.

Z kolei Anna Kazibudzka, trenerka rozwoju osobistego, opowiadała o tym, jak mowa ciała wpływa na postrzeganie nas przez innych ludzi.Na koniec swojego wystąpienia zwróciła się do osób na sali z prośbą – nie oceniajmy innych patrząc na nich przez pryzmat własnych doświadczeń. Patrzmy na innych ludzi przez pryzmat ich uczuć.

Impreza została zakończona emocjonującym akcentem – spośród uczestniczek wylosowanych zostało kilka kobiet, które nagrodzono upominkami od organizatorek, prelegentek i od fundacji Qmarzeniom.

Txt/fot.: Katarzyna Wolna Stypka