Wrsztaty z mocą

I edycja Warsztatów z mocą

W słoneczny piątek 11 czerwca piętnaście podopiecznych Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca na zaproszenie Fundacji QMarzeniom, wyruszyło na Warsztaty z mocą. Centrum konferencyjne i szkoleniowe w Łodzi Kolumna Park przywitało nas pięknie zagospodarowanym terenem z bujną zielenią i bardzo wygodną salą konferencyjną idealnie dopasowaną do naszych potrzeb. Już na starcie było wiadomo, że wszystko co nas spotka w tak pięknych okolicznościach przyrody, może być dla nas tylko dobre i budujące. Po przerwie kawowej połączonej z integracją i zapoznaniem rozpoczęłyśmy pierwszy warsztat obejmujący etapy rozwoju duchowego.

Warsztat z Kasią Czajkowską: etapy rozwoju duchowego

Przywitała nas niezwykle ciepła kobieta – Kasia Czajkowska trener mentalny z Sati Studio. Kasia pokazała nam:

  • jak trenować nasz umysł, aby wspierał realizację naszych celów,
  • jak dbać o motywację,  kiedy zwyczajnie jej brakuje,
  • w których momentach odpuszczać, a kiedy się mobilizować.

Zbudowałyśmy swoją indywidualną studnię energetyczną. Każda z uczestniczek postawiła sobie pytanie na jakim etapie rozwoju jest, jakie emocje jej towarzyszą, z jakimi intencjami przyjechała na warsztaty i jakie stawia przed sobą największe wyzwania. Ostatnim zadaniem było podzielenie się swoją refleksją z dwoma innymi uczestniczkami. Na tę część warsztatów przeniosłyśmy na zewnątrz (do części rekreacyjnej obiektu), by na wygodnych leżakach, hamakach, w otoczeniu zadbanej zieleni pozwolić sobie na szczerość, wzruszenia i łzy. Czas minął niepostrzeżenie! Spóźnione 15 minut udałyśmy się na przepyszne lunch z deserem.

Jak odzyskać radość życia? Sesja inspiracyjno-warsztatowa z Michałem Wójcikiem

Następnym punktem programu była sesja inspiracyjno-warsztatowa z przesympatycznym trenerem biznesowym Michałem Wójcikiem z Sandler Training. Dowiedziałyśmy się o typach osobowości i o tym, jak powinny ze sobą współpracować zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i w kontaktach prywatnych. Michał udzielił nam kilku konkretnych rad, jak poprawić relacje małżeńskie i rodzinne. Dziewczynom najbardziej utkwiło w pamięci zdanie, które deklarowały wprowadzić natychmiast w życie “Doceniaj, nie oceniaj”.

Uczeń-przewodnik

Aby obudzić w nas uwagę, czujność i zaufanie do drugiego człowieka, Michał zaproponował wykonanie ćwiczenia o nazwie „przewodnik i uczeń”. Po szybkim dobraniu w pary uczniowie oddali się pod opiekę przewodnikom. Ich zadaniem nie było tylko zadbanie o bezpieczeństwo. Prawdziwym wyzwaniem okazało się pokazanie podopiecznym piękna otaczającego nas świata. Szybko okazało się, że nawet mając zamknięte oczy, jest to możliwe. Dwie sesje z Michałem minęły niepostrzeżenie szybko, a my pozostałyśmy  w niedosycie.

Stres – poznaj i ujarzmij swojego wewnętrznego wroga

Po króciutkiej przerwie rozpoczął się wykład z dr Joanną Górną obejmujący techniki radzenia sobie ze stresem. Joanna przekonała nas, że stres wcale nie jest negatywny w naszym życiu. Inne spojrzenie i konkretna wiedza przekonały nas, że odtąd łatwiej będzie nam zarządzać naszymi emocjami na co dzień, a ze stresem towarzyszącym nam na przykład w oczekiwaniu na wyniki badań łatwo możemy sobie poradzić stosując techniki oddychania. Bardzo spodobała nam się terapia śmiechem. Odkryłyśmy jaki jest relaksujący i zaraźliwy.

Relaksacja i wyciszenie

Kolację jadłyśmy w przepięknych okolicznościach przyrody, na tarasie nad stawem, wśród kwiatów w towarzystwie kaczek i rybek. Był czas na zdjęcia i dzielenie się wrażeniami po tym bardzo intensywnym dniu. Po kolacji, aby wyciszyć emocje Asia zrobiła nam relaksację z użyciem dzwonków i mis, których dźwięki podobnie jak jej spokojny głos wprowadziły nas w stan odpoczynku. Ale emocje w uczestniczkach wciąż buzowały, miałyśmy sobie jeszcze tyle do powiedzenia, nie sposób było udać się do łóżek. W mniejszych podgrupach rozmowy trwały do późnych godzin nocnych…

Joga o poranku

Wczesnym rankiem o 7.30 przywiatałyśmy dzień ćwicząc boso jogę na jeszcze wilgotnej od rosy trawie. Asia czuwała nad poprawnym wykonywaniem przez nas ćwiczeń i figur. Rozćwiczone z pozytywną energią udałyśmy się na śniadanie, które nas zaskoczyło obfitością i szeroką możliwością wyboru. Po tak energetycznym poranku byłyśmy gotowe na długi dzień. Plan wypełniony był po brzegi, a nas czekał prawdziwie kobiecy czas pod znakiem beauty.

Dzień beauty z NOW BROW

Podekscytowane powitałyśmy Wiktorię, ambasadorkę  firmy NOW BROW, która zaprezentowała nam stylizację brwi metodą nitkowania. Po pierwszych nieśmiałych zgłoszeniach już wszystkie dziewczyny były chętne oddać się w delikatne ręce Wiktorii, która wykonała regulację i relaksacyjny masaż brwi. Wszystkie uczestniczki otrzymały zestaw kosmetyków do pielęgnacji i kolorowania brwi, a Wiktoria opowiedziała, jak używać poszczególnych kosmetyków i akcesoriów. Wszystkie dziewczyny zakończyły spotkanie z marką NEW BROW ze znajomością metody nitkowania i z doskonale wyregulowanymi brwiami.

W poszukiwaniu wewnętrznego piękna

Kolejny wykład, jak wszystkie drugiego dnia, dotyczył piękna, ale nie tylko tego na zewnątrz. Ela Gozdecka ciekawie opowiedziała o pięknie wewnętrznym i odnajdywaniu własnej drogi do jego odkrycia. Piękno to bardzo delikatny temat wśród pacjentek onkologicznych. Nie było nam łatwo wykonać zadanie, które postawiła przed nami Ela. Miałyśmy powiedzieć sobie wzajemnie komplementy, przyjąć je i podziękować. Dobrze wiemy, jak trudno nam dostrzec w sobie atuty, jak trudno przyjąć komplementy i okazać za nie wdzięczność. Był to niewątpliwie kolejny wzruszający moment, któremu towarzyszyły niedowierzanie, odkrywanie, czułość.

Makijaż wegański i pielęgnacji skóry pod okiem Marzeny Górak

Po obiedzie, kolejny wykład drugiego dnia warsztatów, prowadzony przez Marzenę Górak, którego tematem był makijaż wegański i zasady pielęgnacji skóry, aby była zdrowa i miała świeży wygląd. Marzena zdradziła nam tajemnicę pięknego makijażu, która nie kryje się w ilości nałożonych na twarz produktów, a w kondycji naszej skóry. Dziewczyny dostały próbki produktów wegańskich, którymi Marzena pielęgnuje skórę. Jednej z uczestniczek Marzena wykonała przykładowy makijaż, podczas którego nauczyłyśmy się technik i zasad wykonania poprawnego makijażu. To była dla nas konkretna, praktyczna wiedza dostarczająca odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Porady stylistki i tajniki szafy kapsułowej

Kasia Cygańska, pełna energii i radości życia stylistka gwiazd, przedstawiła nam zasady garderoby kapsułowej i praktyczne podejście do nienoszonych ubrań. Każda z uczestniczek otrzymała planner szafy, w którym mogła przeanalizować swój styl, kolory, aktywność i stworzyć swoje własne kapsuły różnego przeznaczenia. Kasia pokazała dziewczynom jak dzięki kreatywnym pomysłom, starej marynarce dać nowe życie!

Przygotowania  do sesji zdjęciowej

Teraz czekały nas już tylko przygotowania do sesji zdjęciowej, czyli fryzury i makijaże. Każda z pań miała do dyspozycji stylistów fryzur Katarzynę Wagner  i Marcina Kamińskiego oraz Makijażystki Katarzynę Kaługę i Izabelę Krysiak. Na oczach wszystkich powstawały niecodzienne fryzury i wieczorowe makijaże. Co rusz było słychać zachwyty, kiedy kolejna dziewczyna stawała przed obiektywem fotografa Rafała Tkacza. Tutaj zaczynała się magia pozowania. Piękne kobiety,  najpierw nieśmiało, by później nieskrępowanie, ośmielone i zachęcone, pozowały Rafałowi.

Przez cały czas trwania warsztatów reportaż zdjęciowy tworzyła Dorota Tyszka, fotografka związana z biurem Miss Polski. Niepostrzeżenie naciskała spust migawki podczas wykładów i zajęć, tak że dziewczyny w ogóle nie czuły się skrępowane. Materiał wideo z weekendu powstał czujnym okiem Marka Suszalskiego z Vimaro, który swoją otwartością tworzył wspaniałą atmosferę do powstania bardzo naturalnego filmu.

Uroczysta kolacja z Miss Polski

Drugiego dnia czekała nas już tylko wisienka na torcie. Uroczysta kolacja z Miss Polski 2020 Anną Marią Jaromin. Wszystkie panie w eleganckich kreacjach zasiadły do kolacji. Pyszne menu i wspaniała atmosfera wieczoru sprawiła, że uroczysta kolacja przybrała formułę otwartej, nieskrępowanej rozmowy. Gość honorowy Miss Polski 2020, niezwykle ambitna i otwarta młoda kobieta opowiedziała o swojej pasji, osiągnięciach, studiach i planach na przyszłość. Ze wzruszeniem przedstawiła swoją drogę do samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Opowiedziała jak pokonała swoje ograniczenia, lęki i jak trudna była droga do zdobycia korony. Miss Polski 2020 pięknie wsparła nasze bohaterki, doceniając ich siłę i trud włożony w walkę z chorobą nowotworową co wywołało wzruszenie wśród uczestników kolacji. Chętne panie mogły przekonać się osobiście ile waży korona.

Wieczór pełen niespodzianek

Magdalena Mucha założycielka Fundacji QMarzeniom, która organizowała warsztaty z mocą, przygotowała niespodzianki dla każdej z uczestniczek. Panie w drodze losowania stały się szczęśliwymi posiadaczkami voucherów ufundowanych przez AlfaEstetica na zabiegi z kosmetologii i medycyny estetycznej,

Alfa estetica Częstochowa

Wśród podarowanych paczek znalazły się również koszulki Fundacji QMarzeniom oraz produkty dedykowane Treningowi Sukcesu. Hotel Kolumna Park, który nas gościł ufundował zaproszenie dla dwóch osób. Nagrodą główną była wizyta w atelier projektanta Macieja Zienia, w celu wyboru i uszycia wymarzonej sukni! Co więcej wszystkie uczestniczki warsztatów otrzymały prezenty od zaprzyjaźnionych z Fundacją firm. Od NK ręcznie wykonaną biżuterię. Lipowe Wzgórza, sklep z lokalna żywnością ekologiczną przygotował prezenty ze swoimi produktami.

Niedzielne podsumowanie

Następnego dnia, poranek rozpoczęłyśmy jogą z Joasia. Po pysznym śniadaniu rozpoczął się panel podsumowujący. Były podziękowania, wzruszenia, spostrzeżenia i plany. Każda z uczestniczek opowiedziała z czym wraca z warsztatów. Weekendowy pobyt w Hotelu Kolumna Park zakończył się obiadem i dwugodzinną podróżą do Częstochowy.

I edycja weekendowych warsztatów motywacyjno-rozwojowych dla kobiet po chorobach onkologicznych zakończyła się w Stowarzyszeniu Hospicjum Dar Serca czyli tam gdzie wszystkie w różnych etapach swojej choroby trafiałyśmy po pomoc. Magda Mucha i Fundacja QMarzeniom dostrzegli niezagospodarowaną przestrzeń do wsparcia kobiet po nowotworach i wypełnili ją bardzo potrzebnymi treściami. Skupione na walce z chorobą, zmęczone towarzyszącymi leczeniu niedogodnościami, pomijamy dbanie o swoje piękno wewnętrzne i zewnętrzne. To był bardzo dobry czas, żeby nas tego nauczyć i wskazać nam właściwa drogę. Poczułyśmy się piękne.

Wiola